SINDICATUL CADRELOR MILITARE DISPONIBILIZATE MEHEDINTI

Forum de discutii pe teme sindicale al militarilor disponibilizati, in rezerva si retragere

FEDERATIA MILITARILOR DIN ROMANIA!

Distribuiţi
    Admin - DONARIS
    Admin

Data de inscriere : 20/03/2010

FEDERATIA MILITARILOR DIN ROMANIA!

Mesaj  Admin - DONARIS la data de Lun Mar 22, 2010 2:36 am

In data de 5 februarie 2010, Tribunalul Bucuresti, analizand Dosarul nr.50341/3/2009, a pronuntat Incheierea,a admis cererea, a acordat personalitatea juridica si a dispus inscrierea Federatiei Militarilor din Romania in Registrul asociatiilor si fundatiilor.

Federatia este persoana juridica romana de drept privat, neguvernamentala, fara scop lucrativ, independenta si autonoma, fara afiliere la partide sau alte miscari politice, potrivit cu legislatia in vigoare pe plan national,european si international la care Romania este parte semnatara si cu prevederile propriului Statut.

Organizatii membre:

Asociatia Cadrelor Militare în Rezerva sau in Retragere din Armele Transmisiuni, Informatica şi Razboi Electronic
    Asociatia Ofiţerilor în Rezerva din Romania
    Asociatia Romana pentru Propaganda si Istoria Aeronauticii
    Asociatia Proiect Semper Fidelis
    Asociatia “General Roland Parlogeanu”
    Asociatia Nationala Democratica de Lupta Impotriva Coruptiei
    Fundatia “ Ordinul Militar de Romania”
    Asociatia Col.umna Club (ASCOL)
    Fundatia MCP (MASS COMMUNICATION POWER)
    Asociatia de Sprijin a Personalului Militar Disponibilizat
    Asociatia Nationala a Parasutistilor din Romania ,,CONDOR”

Sursa:
    http://www.semperfidelis.ro/print.php?news.765

Urez succes, tuturor colegilor!
    Un pas mare, in vederea unificarii "tuturor"!
    Macar in teluri, si obiective!

scorpio

Data de inscriere : 25/03/2010
    Localizare : acasa

bine asa

Mesaj  scorpio la data de Joi Mar 25, 2010 9:42 am

Salutara intentia de a face o pagina pentru discutii si comentarii , dar nu inteleg , de ce nu a apartinut SINDCATULUI SCMD ci unei filiale ? Domnii din SINDICAT nu vor sa discute cu prostimea ? Pe ei nu ii intereseaza parerea membrilor de sindicat ? Se pare ca nu, ca iara au interzis comentariile pe materialele pe care le publica inaltimile lor . Ce faceti nea Mircea ? Ati publicat doua bilanturi, unul mai frumos decat celalalt . Poate iti bagi si matale nasul pe aici din cand in cand si iti apleci urechea la ce spun oamenii, ca de sus de acolo e praf rau si nu se mai vede .
    Sa citim de bine !

lita

Data de inscriere : 06/04/2010

Re: FEDERATIA MILITARILOR DIN ROMANIA!

Mesaj  lita la data de Mar Apr 06, 2010 8:15 am

Daca o sa priviti cu atentie, ma refer la datele stricte, o sa observati ca FMR este ulterioara SCMD, deci eu unul nu pot acuza SCMD. Trag concluzia ca mi se pare cam dubioasa aparitia FMR.De ce pana la aparitia sindicatului, cele 11 asociatii nu s-au unit!De ce ANCMRR uitase ca mai exista! Noroc cu SCMD, ca l-a trezit din hibernare.Totusi imi pun retoric intrebarea, pana acum ce <realizari> are ANCMRR.Poate exista si nu stiu eu!Poate cineva sa explice de ce unele judete aveau saituri, iar organizatia centrala nu!Poate datorita faptului ca in conducerea centrala nu exista decat generali si colonei, si atat!Desigur ca ultimii asteapta steluta simbolica-onorifica-de general.Dar de ce dupa aparitia SCMD a aparut www.ANCMRR.ro!
    Cat despre lupta pe ciolan sunt si eu de acord cu dvs.

Continut sponsorizat

Re: FEDERATIA MILITARILOR DIN ROMANIA!

Mesaj  Continut sponsorizat

Acum este: Joi Noi 23, 2017 5:31 am